Naročite se na mesečno glasilo COMMUNIA
Mednarodno združenje COMMUNIA je pričela izdajati novo mesečno glasilo, da zagotovi jasen in razumljiv pregled dela in njihovih nedavnih dogodkov. V nadaljevanju najdete povezavo do registracije.
COMMUNIA, mednarodno združenje, ki zagovarja politike, ki širijo javno domeno in povečujejo dostop do ter ponovno uporabo kulture in znanja, je pričela izdajati novo mesečno glasilo. Namen je, da se oblikovalcem politik, partnerjem civilne družbe in vsem, ki jih zanima javna domena, zagotovi jasen in razumljiv pregled dela COMMUNIA in njihovih nedavnih dogodkov.
Glasilo bo izhajalo mesečno. Če želite biti na tekočem, vas vabimo, da se registrirate tukaj. Če ste prijavljeni na prejemanje obvestil o novicah o dogodkih, jih boste še naprej prejemali, kar pa ne vključuje prejemanja mesečnega novičnika, na kar se morate prijaviti posebej.
Knowledge Rights 21 (KR21) in Communia sta junija 2024 izdala publikacijo z naslovom Avtorska pravica kot pravica do dostopa: konkretizacija pozitivnih obveznosti imetnikov pravic za zagotavljanje uveljavljanja uporabniških pravic (Copyright as an Access Right: Concretizing Positive Obligations for Rightholders to Ensure the Exercise of User Rights), katere avtorja sta profesorja Christophe Geiger in Bernd Justin Jütte.
V četrtek, 4. 7. 2024, se je na TV SLO 1 odvila nova oddaja Pogovori o prihodnosti s podnaslovom Alternativne prihodnosti, v kateri so trije sogovorniki razmišljali o zagatah in priložnostih vse bolj digitalizirane družbe. Poleg dr. Maje Bogataj Jančič z ODIPI sta bila to še antropolog dr. Dan Podjed z ZRC SAZU in računalniški inženir dr. Blaž Zupan s Fakultete za računalništvo in informatiko UL.
Prvi teden julija 2024 se je v Amsterdamu odvila Poletna šola o mednarodnem avtorskem pravu in politiki, katero se je udeležila tudi mlada raziskovalka Laura Pipan z ODIPI-ja.
V petek, 14. 6. 2024, je na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani potekal drugi dan Globalne konference o umetni inteligenci in človekovih pravicah (Global Conference on AI and Human Rights). Dr. Maja Bogataj Jančič je predavala v sklopu 14. panela z naslovom Umetna inteligenca in intelektualna lastnina: revolucija ali rop?